Fałszywe sms-y o promocji. MediaMarkt ostrzega

Redakcja
10.09.2018 17:58
Media Markt ostrzega przez fałszymi smsa o rzekomej promocjiw  ich sklepie
fot. Kai Keisuke/Shutterstock

Wybrani klienci MediaMarkt dostali sms-y z informacją o rzekomej promocji i konkursie, w którym można wygrać telefon. Sklep zdecydowanie odciął się od tych wiadomości i przestrzega klientów, że to oszustwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1353156981456163/ 

Grupa klientów MediaMarkt otrzymała wiadomości od podmiotu, podającego się za popularną sieć sklepów. Dotyczą one rzekomej promocji na produkty oraz możliwości wygrania smartfona.  Żeby ją otrzymać, należy podać nadawcy wiadomości swoje dane klikając ankietę, która dostępna jest pod przesłanym linkiem.

Zobacz także

 W rzeczywistości jednak są to fałszywe wiadomości od oszustów, którzy chcą wyłudzić dane osobowe klientów firmy. Jak ostrzega MediaMarkt, konsekwencje udzielenia im takich informacji mogą być bardzo dotkliwe. To element tak zwanego ataku phishingowego – które są w Polsce bardzo powszechne.

Sieć sklepów odniosła się do tego w oficjalnym komunikacie.

MediaMarkt ostrzega klientów

„W związku z sygnałami, jakie MediaMarkt otrzymuje od swoich klientów o pojawieniu się fałszywej promocji, rozsyłanej za pośrednictwem wiadomości SMS pod hasłem „MediaMarkt - Rozpoczęliśmy nasze urodzinowe rozdanie” informujemy, że MediaMarkt ani podmioty współpracujące z nami nie prowadzą takiej promocji i nie są nadawcą tych wiadomości” – zaznaczyli w ostrzeżeniu.

Zobacz także

„Ich autorzy bezprawnie podszywają się pod markę MediaMarkt i tym samym naruszają nasze prawa. W związku z tym MediaMarkt oświadcza, że wyżej wymienione działania i treści rozpowszechniane w ramach tych działań nie stanowią oferty firmy MediaMarkt” –napisano na stronie internetowej firmy.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem złodzieje chcą wykraść jedynie dane osobowe ale nie można zapominać o tym, że mogą między innymi przeprowadzać ataki hakerskie przy pomocy złośliwego kodu.

MediaMarkt podkreśliło w swoim komunikacie, że jedyne informacje o obowiązujących promocjach znajdują się na oficjalnej stronie internetowej sklepu.

RadioZET/komputerswiat.pl/mediamarkt.pl/JZ