Zamknij

Na świat przyszły trojaczki jednojajowe. Rodzina potrzebuje wsparcia

Redakcja
23.11.2018 18:19
Na świat przyszły trojaczki jednojajowe. Rodzina potrzebuje wsparcia
fot. wspieram.to

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku urodziły się trojaczki jednojajowe. To trzy dziewczynki - Lidia, Laura i Lea. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Jak informuje TVN24 Gdańsk, dziewczynki urodziły się 16 listopada, w 31 tygodniu ciąży. Przez najbliższy miesiąc pozostaną pod obserwacją w szpitalu. 

Najstarsza z dziewczynek Lidia - miała 1,71 kilogramów przy urodzeniu. Minutę po niej urodziła się Laura (1,74 kilogramów). Jako ostatnia na świecie pojawiła się Lea - waży 1,5 kilograma. Dziewczynki czują się dobrze. Na święta Bożego Narodzenia zostaną wypuszczone do domu. 

Zobacz także

- Przypadek, że trojaczki są wszystkie takie same, zdarza się podobno jeden na dwa miliony porodów. Wspaniałe przeżycie. Cieszę się, że rodzina nam się powiększyła - mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk tata dziewczynek, Piotr Nurzyński.

Rodzice trojaczków proszą o wsparcia finansowe. Mama dziewczynek została bez prawa do zasiłku macierzyńskiego. Rodzina utrzymuje się z pensji ojca dziewczynek. ''

''Dostaliśmy sporo ciuszków, 2 łożeczka i materacyki, foteliki samochodowe. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc'' - napisała pani Anna. Pomóc można TUTAJ

RadioZET.pl/TVN24/Radio Gdańsk/DG