Zamknij

Gwóźdź w pizzy z Lidla. ''Był zanurzony w cieście'' [ZDJĘCIE]

Redakcja
13.02.2019 17:22
Pizza
fot. Pixabay

Gwóźdź w mrożonej pizzy z Lidla. Brzmi jak żart? Na niebezpieczny ''składnik'' we włoskiej potrawie napotkał się mieszkaniec Lublina. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pan Tomasz świętował w sobotę, 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z te okazji zakupił w Lidlu przy ul. Romantycznej w Lublinie pizzę „American Pizza”. W środku włoskiej potrawy znalazł... gwóźdź. O sprawie poinformował portal spottedlublin.pl. 

- W czasie spożywania dostrzegłem w jednym z kawałków metalowy gwóźdź zanurzony w cieście pizzy. Sporadycznie dokonuje zakupu gotowej pizzy w supermarkecie, natomiast to idealny dowód na to, że jedzenie „gotowców” to gwóźdź do trumny” – skomentował całą sytuację Pan Tomasz.

Gwóźdź w pizzy z Lidla. Oświadczenie sieci 

Do sprawy odniosła się sieć niemieckich dyskontów w Polsce. Lidl zapewnia, że kontroluje jakość produktów na każdym etapie ich wytwarzania i dostaw. 

"Chcielibyśmy poinformować, iż zdrowie i bezpieczeństwo produktów to dla nas kwestia priorytetowa. Rocznie przeprowadzamy ponad 7500 badań w niezależnych, akredytowanych laboratoriach (badania te nie są wymagane przepisami polskiego prawa). Jakość produktów kontrolujemy na każdym etapie łańcucha dostaw. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, od których wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC– wszyscy dostawcy produktów marek własnych dla Lidl Polska mają takie certyfikaty" - czytamy w oświadczeniu. 

RadioZET.pl/spottedlublin.pl/DG