Zamknij

Holendrzy wymyślili, jak pozbyć się niedopałków z ulicy. Pomogą w tym kruki

Redakcja
12.10.2017 12:52
Holendrzy wymyślili, jak pozbyć się niedopałków z ulicy. Pomogą w tym kruki
fot. Pixabay

Nietypowy pomysł na oczyszczenie ulic z niedopałków wymyślił holenderski start-up. Założyciele Crowded Cities opracowali system, w którym pomogą kruki - za przyniesienie niedopałka do specjalnego urządzenia dostaną orzeszka.

Pomysłowy start-up znajduje się obecnie w fazie poszukiwania funduszy. Jego pomysłodawcami są Ruben Van Der Vleuten i Bob Spikman, którzy postawili sobie za cel usunięcie niedopałków z ulic holenderskich miast. Stworzyli urządzenie, dzięki któremu może się to odbyć bez ludzkiej pracy. Ich pomysł opisał portal designboom.com.

Bar dla ptaków

Bar dla ptaków – jak nazwali swój wynalazek Holendrzy – polega na tym, że kruk po przyniesieniu niedopałka, zostaje poczęstowany jednym orzeszkiem, a kolejny wyleci mu dopiero, gdy przyniesie następny niedopałek.

kruk jpg
fot. designboom.com

Proces odbywać ma się w czterech krokach:

Krok 1: Położenie orzeszków na tacy urządzenia, aby kruki zaczęły kojarzyć je z jedzeniem

Krok 2: Obok pożywienia pojawią się niedopałki, a pokarm będzie wydawany w momencie pojawienia się kruka. Ptaki mają się przyzwyczaić do obecności orzechów i niedopałków.

Krok 3: Pokarm zostaje kompletnie usunięty, zostaje tylko niedopałek. Ptak zaczyna przynosić niedopałki, aby maszyna wydawała orzechy. Ten krok jest powtarzany do momentu, aż ptak nauczy się, że niedopałek równa się pokarm.

Krok 4: Rozrzucenie niedopałków wokół maszyny i obserwacja, jak kruki sprzątają okolicę.

Crowded Cities liczy, że znajdzie się inwestor, który sfinansuje ich niebanalny pomysł.

Kruki mają też inne zdolności. Oto dowód:

Zobacz także

RadioZET.pl/Fpiec.pl/designboom.com/strz