Wegetariańskie hot-dogi w ofercie IKEA. Kiedy trafią do Polski?

Redakcja
08.02.2018 13:16
Wegetariańskie hot-dogi w ofercie IKEA. Kiedy trafią do Polski?
fot. YouTube screen

Nowość w kulinarnej ofercie sieci sklepów IKEA. Popularne na całym świecie hot-dogi oferowane będą w wersji dla wegetarian. Jako pierwsi skosztują ich klienci ze Szwecji. Niewykluczone, że w Polsce pojawią się jeszcze w tym roku! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jadłeś/aś hot-doga z IKEI?

Liczba głosów:

Meble, hot-dog i klopsiki — to kultowe symbole sieci IKEA. W 1981 roku założyciel firmy Ingvar Kamprad ustalił koszt hot-dogów na 5 szwedzkich koron. Konkurencyjna cena to klucz do sukcesu popularnego produktu serwowanego w sklepach na całym świecie.

IKEA idąc z duchem czasu, postanowiła wypuścić na rynek testową wersję wegańskich hot-dogów. Produkt będzie serwowany w sklepie w szwedzkim Malmö. W Polsce, tak jak w całej Europie, będzie można go skosztować od sierpnia 2018 roku.

Zobacz także

„Zgodnie z wizją firmy dotyczącą tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu, IKEA Food pragnie inspirować ludzi do zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia poprzez szeroką ofertę smacznego jedzenia, które jednocześnie jest przygotowywane z produktów przyjaznych dla planety. Włączenie wegetariańskiej wersji hot doga do oferty Bistro IKEA jest kolejnym etapem realizacji celów IKEA Food: wykorzystania większej ilości surowców pochodzenia roślinnego oraz tworzenia zdrowszych produktów” — podają przedstawiciele firmy. 

IKEA nie wyklucza ewentualnych zmian w składzie produktu. — Zawsze, gdy opracowujemy nowe produkty, musimy upewnić się, że są pyszne i przypadną do gustu naszym klientom. Jeśli okazałoby się, że propozycja nowego zrównoważonego produktu nie jest smaczna, nie byłoby sensu dalej nad nią pracować — mówi Michael La Cour, dyrektor zarządzający Ikea Food Services AB.

RadioZET.pl/IKEA/DG