Zamknij

Bank ostrzega przed nową metodą oszustów. Jest banalnie prosta!

Redakcja
30.09.2017 14:56
Bank ostrzega przed nową metodą oszustów. Jest banalnie prosta!
fot. Pixabay

ING Bank Śląski ostrzega przed kolejnym sposobem na wyłudzanie pieniędzy. Oszuści dzwonią do klientów i przedstawiają się jako przedstawiciele kancelarii prawnych.

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek padłeś ofiarą oszustów wyłudzających pieniądze?

Liczba głosów:

Bank w specjalnym komunikacie zamieszczonym w serwisie internetowym ostrzegł swoich klientów, aby uważali na telefony od osób podających się pracowników banku lub kancelarii prawnej. Złodzieje próbują uzyskać dane do systemu logowania w banku. Okazuje się, że metoda jest banalnie prosta.

Zobacz także

''Oszust dzwoni, podając się za pracownika banku lub kancelarii prawnej. W trakcie rozmowy prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. Następnie prosi o podanie kodu SMS. Na podstawie tych danych oszust może zmienić w bankowości numer telefonu do autoryzacji transakcji. Od tej chwili kody SMS będą wysyłane na telefon przestępcy. Oszust może przelać pieniądze na konta w innych bankach - napisał ING w komunikacie.

Każdy klient banku powinien pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. nie podawaniu osobom trzecim danych do systemu logowania. ING przypomina, że przedstawiciel banku dzwoniąc do klienta, nigdy nie prosi o takie informacje.

RadioZET.pl/DG