Zamknij

Niepełnosprawny pracownik kontra Polomarket. Jest wyrok sądu

Redakcja
27.09.2018 09:11
Jest wyrok sądu w sprawie pracownika Polomarketu
fot. Marek Chelminiak/East News

Sąd w Bydgoszczy orzekł odszkodowanie za niewypłacone nadgodziny dla niepełnosprawnego pracownika Polomarketu. Sieć handlowa zapowiedziała apelację. Wyrok nie jest prawomocny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał „Express Bydgoski”, mężczyzna pracował w sklepie Polomarketu przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy.

Niepełnosprawny pan Rafał, który pozwał sieć handlową, podkreśla, że powinien pracować 7 godzin dziennie. Dostarczył do pracodawcy odpowiednie zaświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także

– Jednak kierowniczka nie przekazała dokumentu do kadr, tłumacząc, że komplikuje układanie grafików. W efekcie pracowałem o wiele dłużej, niż powinienem, a za nadgodziny nie dostałem pieniędzy. Ponadto nieuczciwie rozliczano przerwy – podkreślił.

Mężczyzna dodał, że czasami pracownicy w ogóle nie mieli przerw, ale dokumenty wskazywały na coś zupełnie innego.

– Do tego własnym samochodem, korzystając z własnego paliwa, przewoziłem mięso między sklepami – zapewniał pan Rafał.

Mężczyzna wyraził zadowolenie z wyroku sądu. – O mojej niepełnosprawności świadczy dokumentacja medyczna. Świadkowie potwierdzili moją wersję. Za to wszystko należy mi się odszkodowanie i również nawet za zużyte paliwo – powiedział.

Zobacz także

Sieć handlowa zapowiedziała apelację.

„Polomarket pragnie podkreślić, że wyrok nie jest prawomocny, a spółka nie zgadza się z rozstrzygnięciem co do zasądzonej przez sąd kwoty za rzekome nadgodziny, które w ocenie spółki wynikły z braku przedstawienia przez byłego już pracownika stosownych zaświadczeń o stanie jego zdrowia” – napisano w komunikacie.

„Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że sąd nie uwzględnił przeważającej części roszczeń pracownika i nie dał wiary jego wszystkim twierdzeniom. Dlatego po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku, zapowiadamy złożenie apelacji” – wskazało biuro prasowe Polomarketu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Express Bydgoski/PTD