Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Taksówkarz chciał oszukać klienta. Nie spodziewał się takiego zakończenia!

16.04.2018 19:30
xxx wiadomosci

Jeden z internautów opisał w popularnym serwisie wykop.pl podróż z Mysłowic w województwie śląskim na lotnisko w Pyrzowicach. Kierowca taksówki wydłużał trasę, by „nabić dodatkowych kilometrów”. Nie wiedział, że klient będzie płacił... firmową kartą. 

Taxi fot. Shutterstock.com

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Podróżujesz taksówkami?

Jak podaje Google Maps, najszybsza trasa prowadząca z Mysłowic na lotnisko w Pyrzowicach to droga ekspresowa S1. 41-kilometrowy odcinek przy niewzmożonym ruchu można pokonać w około 30 minut. Pewien taksówkarz ze Śląska postanowił jednak urozmaicić trasę swojego klienta, wożąc go okrężnymi drogami przez okoliczne wioski. 

google maps
"

Jadę z Januszem biznesu na lotnisko i wiezie mnie przez chyba wszystkie możliwe znane mu kółka, żeby nabić kilometrów. Ciekawe, jaką zrobi minę, jak mu dam kartę firmową, bo mamy ryczałt na tę trasę — relacjonował swoją podróż jeden z użytkowników wykopu. "

Po dotarciu na lotnisko nadeszła chwila do uregulowania opłat. Na liczniku pokazała się suma 167 złotych. Ponadto taksówkarz zażądał dodatkowych 5 złotych za parking. W tym momencie klient wyciągnął kartę służbową, na której miał ryczałt na tę trasę.

„Dzwonił do korporacji tam mu powiedzieli, że mam ryczałt 120pln i ma wziąć numer karty klienta” — napisał wyraźnie rozbawiony internauta (pisownia oryginalna). 

RadioZET.pl/wykop.pl/DG 

Oceń