Kosz na śmieci i szczotka do mycia WC na Dzień Matki? Pepco tłumaczy

Redakcja
22.05.2018 11:59
Kosz na śmieci i szczotka do mycia WC na Dzień Matki? Pepco tłumaczy
fot. East News

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji sklepy prześcigają się w ofertach skierowanych właśnie do matek. Swoją propozycję prezentów przygotowała też sieć Pepco. Jeden z produktów szczególnie przykuwa uwagę. 

Sieć sklepów Pepco przygotowała swoją propozycję prezentów na Dzień Matki. Obok filiżanek, poduszek, ramek na zdjęcia, w broszurce reklamowej pojawiła się dość zaskakująca oferta. Z okazji Dnia Matki marka promuje też kosz na śmieci i szczotkę do mycia WC z motywem różowego flaminga.

pepco
fot. Facebook Pepco

Portal kobieta.gazeta.pl poprosił o komentarz w tej sprawie przedstawicieli Pepco. 

„«Prezenty na Dzień Matki dla każdej mamy» dotyczy tylko pierwszej strony naszej gazetki, w której promujemy, w ramach upominku z okazji Dnia Matki, ramki na zdjęcia, ozdobny łańcuch z klamerkami LED oraz dekoracyjny słoik LED. W dalszej części gazetki pokazane są zdjęcia produktów, które są dostępne w sprzedaży Pepco w dniach 18-24 maja.” — brzmi odpowiedź. 

W ofertach dla kobiet sieci handlowe często skupiają się na akcesoriach domowych związanych z utrzymaniem porządku bądź z akcesoriami do makijażu. O utrzymywanie szkodliwych stereotypów był już oskarżony niemiecki LIDL, który na Dzień Matki przygotował ofertę złożoną z akcesoriów do sprzątania. Marka zrozumiała swój błąd i wycofała się z akcji.

RadioZET.pl/kobieta.gazeta.pl/KM