Po zakupach sprawdzaj paragony! Przykład internauty przestrogą dla innych

Redakcja
20.02.2018 18:44
Po zakupach sprawdzaj paragony! Przykład internauty przestrogą dla innych
fot. Pixabay

Po zakupach warto sprawdzać paragony. Przekonał się o tym jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl. Mężczyzna podczas zakupów w krakowskim sklepie Auchan kupił dwa pomelo. Za jedno zapłacił 3,05 zł. Drugie kosztowało... 50 złotych! 

Zakaz handlu w niedziele od 1 marca. Gdzie zrobić zakupy? 

Zagłosuj

Padłeś/aś ofiarą sklepowego oszustwa?

Liczba głosów:

"Pomelo w Auchan M1 Kraków. Jedno kosztowało 3.05 zł, a drugie 50 zł choć na naklejce 3.04 zł. Na nasze szczęście, zauważyliśmy i poszliśmy reklamować. Dostaliśmy zwrot bez słowa przepraszam. Ciekawe ile jeszcze podobnie ludzi zostanie oszukanych? Sprawdzajcie zawsze paragony. Zawsze!" - napisał użytkownik.

foto
fot. Wykop.pl/luc4s

Jak relacjonuje mężczyzna, błąd na paragonie zgłosił pracownikowi obsługi. Reklamacja została uwzględniona. Internauta dodaje, że nie usłyszał ''słowa przepraszam''. Przedstawiciele sklepu przyłączyli się jednak do apelu dotyczącego sprawdzania cen na paragonach.

Winę za błąd w opisanej sytuacji ponosi najprawdopodobniej pracownik, który zapomniał, że owoc jest na wagę i nie wpisał odpowiedniego kodu w kasie.

UOKiK. Jak oszukują nas w sklepach? 

Błędne informowanie o cenach, niedoważanie towarów, czy naliczanie przy kasie ceny wyższej niż na półce - to główne problemy tradycyjnych sklepów z obsługą za ladą ujawnione przez Inspekcję Handlową. Nieprawidłowości wykryto w 78 proc. skontrolowanych placówek.

Zobacz także

UOKiK radzi konsumentom, by sprawdzali ceny. Można je znaleźć na towarze, na wywieszce, w cenniku lub katalogu. Sprzedawca musi o nich informować w jednoznaczny sposób i w widocznym miejscu. "Jeśli podaje je tylko ustnie, to łamie prawo" - wskazał Urząd.

RadioZET.pl/Wykop,PAP/DG