Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rodzice nie odwiozą dzieci samochodem do szkoły? Kraków ma być jak Wiedeń

08.01.2019 11:08
xxx wiadomosci

Władze Krakowa rozważają, czy wzorem Wiednia wprowadzić zakaz odwożenia dzieci samochodem do szkół - podaje we wtorek "Rzeczpospolita". Decyzja ma zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w mieście i poprawić kondycję fizyczną wśród dzieci. 

Rodzice nie odwiozą dzieci samochodem do szkoły? Kraków ma być jak Wiedeń fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje gazeta, krakowski urząd miasta zwrócił się już z prośbą do władz stolicy Austrii o informacje dotyczące prowadzonego projektu polegającego na zamykaniu rano dla ruchu samochodowego dróg w okolicach szkół. 

– Sprawa jest na początkowym etapie rozważań. Na razie za wcześnie na podanie szczegółów – informuje „Rzeczpospolitą" Dariusz Nowak z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Krakowa.

"Rz" podaje, że w Wiedniu od godziny 7.45 do 8.15 przed szkołą podstawową Vereinsgasse obowiązywał zakaz wjeżdżania na szkolną ulicę samochodami, motocyklami oraz innymi mechanicznymi pojazdami. Projekt prowadzony był między 10 września a 2 listopada.

Kraków nie jest jedynym miastem, które zainteresowało się projektem władz stolicy Austrii. Do Wiednia napłynęły również zapytania z Berlina i Montrealu. 

Więcej we wtorkowym wydaniu ''Rzeczposplitej''. 

CZYTAJ TAKŻE: W Polsce powstała pierwsza strefa czystego transportu

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG 

Oceń