Zamknij

Rodzice nie odwiozą dzieci samochodem do szkoły? Kraków ma być jak Wiedeń

Redakcja
08.01.2019 11:08
Rodzice nie odwiozą dzieci samochodem do szkoły? Kraków ma być jak Wiedeń
fot. Shutterstock

Władze Krakowa rozważają, czy wzorem Wiednia wprowadzić zakaz odwożenia dzieci samochodem do szkół - podaje we wtorek "Rzeczpospolita". Decyzja ma zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w mieście i poprawić kondycję fizyczną wśród dzieci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje gazeta, krakowski urząd miasta zwrócił się już z prośbą do władz stolicy Austrii o informacje dotyczące prowadzonego projektu polegającego na zamykaniu rano dla ruchu samochodowego dróg w okolicach szkół. 

– Sprawa jest na początkowym etapie rozważań. Na razie za wcześnie na podanie szczegółów – informuje „Rzeczpospolitą" Dariusz Nowak z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Krakowa.

Zobacz także

"Rz" podaje, że w Wiedniu od godziny 7.45 do 8.15 przed szkołą podstawową Vereinsgasse obowiązywał zakaz wjeżdżania na szkolną ulicę samochodami, motocyklami oraz innymi mechanicznymi pojazdami. Projekt prowadzony był między 10 września a 2 listopada.

Kraków nie jest jedynym miastem, które zainteresowało się projektem władz stolicy Austrii. Do Wiednia napłynęły również zapytania z Berlina i Montrealu. 

Więcej we wtorkowym wydaniu ''Rzeczposplitej''. 

CZYTAJ TAKŻE: W Polsce powstała pierwsza strefa czystego transportu

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG