Zamknij

Nowa usługa Leo Express w Polsce. Zagrozi taksówkarzom?

Redakcja
15.12.2017 22:48
Nowa usługa Leo Express w Polsce. Zagrozi taksówkarzom?
fot. Flickr.com

Czeski przewoźnik autokarowy uruchomił w Krakowie usługę D2D - informuje portal Fly4free.pl. Pasażerowie mogą liczyć na dowóz prosto z dworca autobusowego do miejsca docelowego, pod same drzwi.

Zagłosuj

Korzystałeś z usług Leo Express?

Liczba głosów:

''Nowa usługa została uruchomiona od grudnia w Krakowie, a także w Wieliczce i Zabierzowie. Można ją rezerwować na stronie przewoźnika, razem z biletem na pociąg i autobus'' - czytamy na stronie.

Oferta po raz pierwszy została wprowadzono w Czechach, gdzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. „Od drzwi do drzwi” to sieć busików skomunikowanych z rozkładami jazdy. Leo Express zapewnia dowóz pasażerów na dworzec lub z dworca pod docelowy, wskazany przez klienta adres. 

Zobacz także

Usługa jest konkurencyjna w stosunku do taksówek. Cena za dowóz pod wskazany adres dla większości przejazdów wynosi zaledwie 15 złotych! 

Co z transportem kolejowym? 

Na początku grudnia miało zostać uruchomione połączenie bezpośrednich pociągów przewoźnika na trasie z Krakowa do Pragi przez Katowice. Już teraz wiadomo, że termin ulegnie zmianie. 

– W pierwszych tygodniach nowego roku ogłosimy długo wyczekiwany start naszych połączeń kolejowych z Krakowa do Pragi. W najbliższym czasie planujemy zoptymalizować naszą ofertę pod kątem skomunikowań z pociągami, planujemy również kilka nowości – mówi Peter Jancovic, dyrektor zarządzający Leo Express Polska. Jak podaje Fly4free.pl, ''realnym terminem jest marzec''.

RadioZET.pl/Fly4free.pl/DG