Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejna wpadka Lidla. Plastik w pomidorach

06.08.2018 23:44
xxx wiadomosci

Siec handlowa Lidl poinformowała o wycofaniu z półek kolejnego produktu. Po paprykach z marketów zniknęły pomidory krojone w puszkach. Powodem był plastik znaleziony w produktach, który podczas jedzenia warzyw może poranić klientów.

Lidl ostrzega przed plastikiem w pomidorach fot. Couleur/Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawa dotyczy dwóch produktów - „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia oraz „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości 31 grudnia 2020 roku.

Wadliwa partia produktów oznaczona jest numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

"Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego. Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu oraz zrezygnować z jego spożywania" - napisała w komunikacie sieć handlowa.

Pomidory wycofane z Lidla

"Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była  natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu" - dodał Lidl. Poformowano, że produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. "Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu" - zapewnia sieć.

Jednocześnie poinformowano, że inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, "a w szczególności inne produkty marek „Freshona” oraz „Italiamo” nie podlegają wycofaniu.

"Lidl Polska przeprasza wszystkich konsumentów za powstałe niedogodności związane z wycofaniem produktu" - napisano w komunikacie.

To kolejna wpadka sieci handlowej w ostatnich tygodniach. Pod koniec lipca z półek marketów zniknęła partia papryki słodkiej. Wewnętrzne badania Lidl wykazały w produkcie przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu, który mógł spowodować częste oddawanie moczu i biegunkę.

RadioZET.pl/PTD

Oceń
Tagi