Zamknij

Lidl wycofuje popularne wiórki kokosowe. Zawierają dwutlenek siarki

Redakcja
19.02.2019 15:36
Lidl
fot. Archiwum Radia ZET

Sieć sklepów Lidl zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży popularnych wiórków kokosowych Belbake. Badania wykazały bowiem, że ich konkretna partia zawiera dwutlenek siarki. 

Informację jako pierwszy podał na Twitterze były prezes PSL Janusz Piechociński:

Potwierdzenie tej informacji przyszło z oficjalnej strony polskiego Lidla. Podkreślono, że chodzi o Belbake Wiórki kokosowe, 200 g z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452.

„W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki. Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia” – czytamy w komunikacie. 

Zobacz także

Sieć informuje również, że każdy z klientów, który nabył produkt wchodzący w skład wymienionej partii, może bez konieczności okazywania paragonu zwrócić go w dowolnym dyskoncie, otrzymując przy tym zwrot pieniędzy. 

RadioZET.pl/Twitter/lidl.pl/MP