Zamknij

Najpierw Biedronka, teraz Lidl! Dyskont ma pomysł w związku z zakazem handlu

Redakcja
03.02.2018 10:47
Najpierw Biedronka, teraz Lidl! Dyskont ma pomysł w związku z zakazem handlu
fot. Wikipedia.org

Od 1 marca br. zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę i święta. Nowe przepisy wymusiły na sieciach handlowych poważne zamiany organizacyjne. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

O sprawie informuje portal ''Business Insider Polska''. Władze Lidla postanowiły, że w związku z zakazem handlu w niedziele i święta, pracownicy popularnej sieci dyskontów zaczną pracę o 5 rano. Ma to pomóc w przygotowaniu sklepu na otwarcie o godzinie 7 rano.

- W związku ze zmianami legislacyjnymi aktualnie testujemy model organizacji pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00. Wierzymy, że komfort pracy ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia naszych zespołów - tłumaczy Anna Durzyńska, dyrektor personalna Lidl Polska.

Zobacz także

Od 1 marca br. handel w niedziele będzie ograniczany - do dwóch niedziel w miesiącu w 2018 roku i jednej niedzieli w miesiącu w 2019 r. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami. To efekt ustawy podpisanej we wtorek przez prezydenta Andrzej Duda.

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Zobacz także

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Ogromne kary

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

RadioZET.pl/Business Insider,PAP/DG