Linie lotnicze przepraszają za szydzenie z imienia dziecka. Imię naprawdę zaskakuje

Anna Skalik
30.11.2018 14:37
Southwest Airlines
fot. Brian from Toronto, Canada - Southwest 737, CC BY-SA 2.0

Amerykańskie linie lotnicze Southwest przepraszają za pracownika, który wyśmiewał się z imienia córki jednej z pasażerek. Oprócz tego zrobił zdjęcie jej karty pokładowej i opublikował ją w sieci. Traci Redford oraz mała Abcde podróżowały z Santa Ana w Kalifornii do domu w El Paso w Teksasie, kiedy wydarzyła się przykra sytuacja.

Do zdarzenia doszło tuż przed wejściem na pokład samolotu linii Southwest. Kiedy matka, Traci Retford, podała karty pokładowe pracownikowi linii, ten natychmiast zwrócił uwagę na imię dziewczynki: Abcde (rodzice wymawiają je jako Ab-City). Zaczął się głośno śmiać i informować innych pracowników o nietypowym imieniu dziecka. Potem zrobił zdjęcie karty, czego matka nie zauważyła, ale dowiedziała się o tym, kiedy ktoś ze znajomych natrafił na fotkę na Twitterze.

Pracownik linii lotniczych wyśmiał dziewczynkę o imieniu Abcde

Jak poinformowała w wypowiedzi dla telewizji ABC7, pracownik zaczął się wyśmiewać, wskazując na dziewczynkę i jej matkę. Kiedy kobieta to usłyszała, zwróciła mu uwagę, że jej córka z pewnością też to słyszy. Mała Abcde pytała potem mamę, dlaczego ci ludzie się śmiali i kompletnie nie była tego w stanie zrozumieć. Potem okazało się, że zdjęcie karty pokładowej z imieniem 5-letniej dziewczynki znalazło się w sieci.

W oświadczeniu rzecznik Southwest Airlines Chris Mainz wyraził szczere przeprosiny dla rodziny i powiedział, że stanowisko pracownika nie wyrażało opieki, szacunku i uprzejmości, jakiej pasażerowie mają prawo oczekiwać.

Choć imię Abcde jest niezwykle unikalne, to jednak okazuje się, że od 2014 roku w USA zarejestrowano aż 328 osób o tym imieniu. W większości są to kilkuletnie dzieci.

RadioZET.pl/ABC13/SA