Zamknij

7-letnia Julka wrzuciła list w butelce do Bałtyku. Dostała paczkę z Niemiec

Redakcja
18.01.2019 14:27

Siedmioletnia Julia z Łodzi w czasie wakacji wrzuciła do Bałtyku list w butelce. Po kilku miesiącach dostała… paczkę, w niej słodycze i pluszaka. Znalazcą listu okazał się starszy Niemiec.

7-letnia Julka wrzuciła list w butelce do Bałtyku. Dostała paczkę z Niemiec
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak opisuje „Dziennik Łódzki”, siedmioletnia Julka zeszłoroczne wakacje spędzała w Łebie. List w butelce postanowiła wysłać po spotkaniu ze swoim wujkiem.

– Powiedziałem jej o dawnym zwyczaju marynarzy, którzy w czasie rejsów wysyłali listy w butelce – zdradził w rozmowie z lokalną gazetą Cezary Dałek.

Jak dodał, dziewczynce trudno było uwierzyć, że listy w morzu pływały nawet kilka lat, dlatego za namową wujka postanowiła samodzielnie sprawdzić, ile może trwać oczekiwanie na odpowiedź. List – po polsku i angielsku – wsadziła do butelki i wrzuciła do Bałtyku.

Zobacz także

– Przed świętami dopytywałem Julię, czy ktoś się do niej w tej sprawie odezwał – opowiadał Cezary Dałek.

Wówczas nie miała jeszcze dobrych wieści. Wkrótce jednak do jej drzwi zapukał listonosz. Przyniósł paczkę prosto z Niemiec. W środku były słodycze i przytulanka. Jak się okazało, list znalazł starszy mężczyzna z Niemiec, który wypoczywał nad Bałtykiem w swoim kraju.

Jak podaje lokalny dziennik, Julka już przygotowuje odpowiedź. W liście chce opisać swoje rodzinne miasto.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/JŚ