Zamknij

McDonald's testuje nową usługę. Trafi do Polski?

Redakcja
26.04.2017 11:57
McDonald's testuje nową usługę. Trafi do Polski?
fot. Flickr

McDonald's z dostawą do domu. Wkrótce taki scenariusz może stać się rzeczywistością. Amerykański fast food rusza z programem pilotażowym. Na razie eksperyment obejmie tylko Wielka Brytanię. Jeśli okaże się sukcesem, wysoce prawdopodobnym jest, że już w przyszłym roku swoje McMenu wprost pod drzwi zamówimy także w Polsce.

Program pilotażowy ruszy w czerwcu i docelowo ma objąć 900 lokali na Wyspach Brytyjskich. Początkowo usługę dostawy do domu wypróbują klienci 22 lokali.

Dowóz jedzenia McDonald's zamierza powierzyć firmie zewnętrznej. Niewykluczone, że w gronie potencjalnych partnerów znajduje się zyskujący sporą popularność Uber Eats.

Korporacja bardzo poważnie traktuje nowe wyzwanie. Powołano specjalny zespół, który zajmuje się wyłącznie wdrażaniem nowej oferty McDonald's oraz przewidywaniem ewentualnych zysków i popularności rozszerzenia usług.

Jeżeli pomysł wypali, usługa dostawy do domu zostanie przeniesiona na inne rynki, na których działa McDonald's. Oznacza to, że możemy doczekać się tej oferty także nad Wisłą.

RadioZET.pl/The Telegraph/KM