Zamknij

Monika Kuszyńska stanęła na nogi! ''Efekt był niesamowity''

Redakcja
02.12.2017 15:08
Monika Kuszyńska stanęła na nogi! ''Efekt był niesamowity''
fot. Leszek Rusek/REPORTER

Monika Kuszyńska stanęła na nogi! Piosenkarce pomógł w tym specjalny szkielet, który daje nadzieję wielu osobom częściowo sparaliżowanym.

Była wokalistka zespołu Varius Manx, która 11 lat temu uczestniczyła w poważnym wypadku samochodowym, poddała się zaawansowanej metodzie rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna" w Busku-Zdroju.

Monika Kuszyńska przetestowała egzoszkielet, który niechodzącym pomaga się poruszać. Wokalistce udało się stanąć na nogi i przejść kilka kroków. Z efektów treningu zachwycony był Grzegorz Gałuszka, dyrektor buskiego ośrodka. ''To był pierwszy trening w egzoszkielecie. Wiadomo, że niesie to za sobą pewne obciążenia siłowe, ale efekt, który uzyskała, był niesamowity. To zadowolenie i uśmiech na twarzy, który widzieliśmy w poniedziałek, utwierdza nas w przekonaniu, że warto'' - powiedział w rozmowie z portalem echodnia.eu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Egzoszkielet postawi na nogi Tomasza Golloba? Szansa na powrót do sprawności?

Głos zabrała też sama była wokalistka zespołu "Varius Manx". ''Wiele lat spędziłam rehabilitując się, ale tak spektakularnego miejsca nie widziałam jeszcze. Cieszę się, że w Polsce mamy dostęp do takich urządzeń'' - powiedziała w rozmowie z portalem Kuszyńska. 

RadioZET.pl/echodnia.eu/DG