Zamknij

Robaki w Biedronce. Znowu! "Nie polecam"

Redakcja
04.02.2019 17:34
Robaki w Biedronce. Znowu! "Nie polecam"
fot. Facebook/Spotted:Olsztyn

Larwy w cukierkach, myszy na półkach, teraz robaki… w słoiku z oliwkami. Znalazł je w jednym z olsztyńskich dyskontów mieszkaniec miasta. Właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins Polska S.A., zapewnia, że już wyjaśnia tę sprawę, jednocześnie informuje, że za kontrolę „jakości surowców” odpowiada producent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawę nagłośnił Twój Kurier Olsztyński. Wcześniej klient, który zrobił zakupy w Biedronce, ostrzegł innych mieszkańców, publikując przez stronę Spotted:Olsztyn na Facebooku, obrzydliwe zdjęcia.

„Oliwki kupione w Biedronce przy ul. Bartąskiej a w środku niespodzianka… Nie polecam. Całe szczęście robak znaleziony przy pierwszej oliwce. Jedzenie z Biedronki lepsze niż Kinder Niespodzianka, nie wiadomo na co trafisz” – napisał anonimowo.

Zobacz także

Twój Kurier Olsztyński poprosił firmę Jeronimo Martins Polska S.A. o wyjaśnienia. Właściciel Biedronki zapewnił o podjęciu interwencji i możliwości zgłoszenia reklamacji przez klienta. Jednocześnie jednak odpowiedzialnością za sytuację firma obarczyła producenta oliwek.

– Jakość towarów oraz satysfakcja klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego zależy nam na tym, by w pełni wyjaśnić tę sprawę. W opisanym przypadku, po otrzymaniu zgłoszenia od klienta do Biura Obsługi Klienta, skontaktowaliśmy się z producentem oliwek, który aktualnie weryfikuje ten przypadek. (…)Należy zaznaczyć, że ciężar kontroli bezpieczeństwa i jakości surowców spoczywa na producentach – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych.

Zobacz także

Jeronimo Martins Polska S.A. podkreśla przy tym, że takie sytuacje to rzadkość, „biorąc pod uwagę skalę działalności”. I informuje, że dla lepszej weryfikacji jakości sprzedawanych produktów, Biedronka wdrożyła własne „dodatkowe instrumenty w tym obszarze”.

RadioZET.pl/twojkurierolsztynski.pl/JŚ