Zamknij

Nowa metoda oszustów na OLX. Można stracić wszystkie pieniądze!

Redakcja
09.03.2018 19:34
Nowa metoda oszustów na OLX. Można stracić wszystkie pieniądze!
fot. olx.pl/screen

Internetowi przestępcy kolejny raz obrali sobie za cel ataku użytkowników serwisu ogłoszeniowego OLX. Sprawa jest poważna, bo w krótkiej chwili z naszego konta mogą zniknąć wszystkie pieniądze. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Padłeś/aś ofiarą internetowego oszusta?

Liczba głosów:

Serwis Zaufana Trzecia Strona ostrzega użytkowników serwisu ogłoszeniowego OLX przez nową falą oszustw. Przestępcy postanowili wykorzystać metodę na umieszczanie ogłoszeń różnego rodzaju towarów, często smartfonów, w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Oszuści szukają tzw. "łowców okazji". Osoby zafascynowane niską ceną flagowego smartfona są przekonywane, że przesyłka zostanie dostarczona za pomocą Paczkomatów, a jedyne, co trzeba opłacić z góry, to koszt wysyłki wynoszący 9,99 zł.

To również Cię zainteresuje: Miałeś konto na Naszej Klasie? No to lepiej uważaj!

Na czym polega mechanizm działania oszustów? Po wybraniu metody płatności, przestępcy przesyłają swoim ofiarom link do płatności. Ten prowadzi do sfałszowanej witryny. Klient jest jednak pewny, że korzysta z oryginalnego serwisu Platnosci24. Kto nie zweryfikuje adresu strony, swoje dane logowania do bankowości elektronicznej przekaże przestępcom.

Oszuści używając naszego loginu i hasła zmieniają dane przelewu zaufanego lub tworzą nowy. Klient, który otrzyma wiadomość SMS i nie zapozna się z jego treścią, tylko automatycznie przepisze kod, pozwoli na wyprowadzenie pieniędzy z konta. 

Zobacz także

Przestępcy postarali się, by fałszywa strona do złudzenia przypominała prawdziwą witrynę. Użytkownik widzi ikonkę zielonej kłódki - certyfikatu SSL. 

RadioZET.pl/DG