Puste półki w popularnej sieci handlowej. Poważny problem?

Redakcja
22.02.2018 20:28
Puste półki w popularnej sieci handlowej. Poważny problem?
fot. Facebook screen

Sieć supermarketów Piotr i Paweł ma poważne problemy. Na sklepowych półkach brakuje towarów, a firma złożyła wniosek o sanację, który szybko wycofała. Właściciele sklepów uspokajają klientów i przekonują, że do upadłości nie dojdzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Robisz zakupy w sieci sklepów Piotr i Paweł?

Liczba głosów:

Od kilku tygodni klienci sklepów Piotr i Paweł donoszą na oficjalnej stronie sieci na Facebooku o problemach z dostępnością niektórych towarów. Część z nich jest układana w umiejętny sposób, by ukryć braki. 

„Aż smutno patrzy się na te wypchane czymkolwiek półki, byle nie było widać, że różnorodności coraz mniej. Alma też tak kończyła” — napisał jeden z klientów. 

Piotr i Paweł. Sieć sklepów uspokaja 

Członek rady nadzorczej sieci sklepów Piotr i Paweł w rozmowie z Business Insider Polska przekonuje, że sytuacja w supermarketach wkrótce wróci do normy, a braki na sklepowych półkach są zjawiskiem przejściowym. — W najbliższym tygodniu powinniśmy porozumieć się z instytucjami finansowymi oraz z finansującymi naszą działalność bankami w kwestii naszego wzmocnienia finansowego — mówi. 

Robert Krzak dodaje, że klienci, którzy przed świętami wielkanocnymi zawitają do sklepów Piotr i Paweł, będą mieli pełen komfort zakupów.

Zakaz handlu w niedziele

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia

To również Cię zainteresuje: Dwie w marcu, cztery w kwietniu... W te niedziele nie zrobisz zakupów! [HARMONOGRAM]

RadioZET.pl/Business Insider/DG