Zamknij

Poznań: strajk pracowników DHL. Będą opóźnienia w dowozie paczek?

Redakcja
10.02.2017 15:33
Poznań: strajk pracowników DHL. Będą opóźnienia w dowozie paczek?
fot. Wikipedia

Pracownicy firmy kurierskiej DHL protestują w Poznaniu – taką informację dostaliśmy od słuchacza Radia ZET. Pracownicy mają rzekomo narzekać na warunki pracy. Co z paczkami w Poznaniu i zamawianymi ze stolicy Wielkopolski? 

W piątek paczki raczej do swoich właścicieli nie dotrą. W wyniku strajku pracowników DHL, usługi kurierskie odbywają się z opóźnieniem, część kursów jest zawieszona. Na paczki zamówione z rejonu Poznania i operowane przez tego przewoźnika, trzeba będzie poczekać. Czas oczekiwania wydłuży się.

Zagłosuj

Czy warunki pracy kuriera są ciężkie?

Liczba głosów:

W celu uzyskania informacji na temat strajku (nazywanego przez słuchacza „generalnym”), sięgnęliśmy do źródła, a więc do firmy kurierskiej DHL. Przedstawicielka firmy potwierdziła, że część pracowników zdecydowało się protestować w piątek.

Co ogląda w nocy Jarosław Kaczyński? Rozwiąż QUIZ - najciekawsze pytania z pierwszego odcinka "Milionerów"

W jednej z poznańskich jednostek dysponujemy w dniu dzisiejszym mniejszą ilością samochodów w stosunku do wolumenu – potwierdza Magdalena Bugajło, menadżerka ds. komunikacji i PR w firmie DHL. Zapewniła jednak, że klienci nie mają powodu do niepokoju i nie powinni odczuć niedogodności. – Co prawda mogą pojawić się niewielkie opóźnienia, ale potrwają one nie dłużej niż jeden dzień i wszystkie przesyłki paletowe zostaną dostarczone w sobotę lub najpóźniej w poniedziałek. Paczki oraz przesyłki kopertowe doręczamy terminowo.

Menadżerka nie wyklucza jednak, że opóźnienia dotkną część klientów. Jednak nie zostaną oni postawieni w kłopotliwej sytuacji. – Ze wszystkimi Klientami, których ewentualne opóźnienie mogłoby dotyczyć, będziemy kontaktować się telefonicznie w celu ustalenia najwygodniejszej formy i czasu doręczenia – dodała. 

Wszelkie, nowe informacje będziemy zamieszczać na stronie wiadomości Radia ZET.