Zamknij

Ryanair rozpocznie wypłatę odszkodowań. Jak uzyskać zwrot kosztów biletu?

Redakcja
24.09.2017 12:35
Ryanair rozpocznie wypłatę odszkodowań. Jak uzyskać zwrot kosztów biletu?
fot. Pixabay

Irlandzka linia lotnicza Ryanair jeszcze w środę rozpocznie wypłatę pierwszych 63 tys. odszkodowań pasażerom, którym odwołała loty. Firma zapowiedziała, że dziś też zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach 175 tys. podróżnym. Wyjaśniamy, jak złożyć wniosek o odszkodowanie.

Zagłosuj

Czy korzystasz z usług tanich linii lotniczych?

Liczba głosów:

"Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane – łącznie 315.000 osób – w poniedziałek 18 września otrzymali pocztą elektroniczną informacje o zmianach. Zaoferowano im loty zastępcze lub odszkodowania zgodnie z rozporządzeniem EU 261" - czytamy w środowym komunikacie Ryanaira.

Jak przekazał przewoźnik, liczba osób, którym odwołano rejsy, jest niższa niż pierwotnie zakładano, tj. 390 tys.

Zobacz także

"W środę, do końca dnia Ryanair zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach dla 175.000 osób – ponad 55 proc. wszystkich, których loty anulowano" - czytamy. Ponadto, także w środę do końca dnia "rozpocznie się proces wypłaty pierwszych 63.000 odszkodowań (ponad 20 proc. wszystkich, którym loty anulowano)" - zaznaczono.

Jak dodano, "do końca tygodnia, a więc w ciągu sześciu dni od anulowania lotów, Ryanair przeanalizuje ponad 300.000 połączeń zastępczych i przedstawi je klientom, alternatywnie zaproponuje także wypłatę odszkodowania".

Ryanair. Jak dostać odszkodowania za odwołane loty? 

"Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji. Zatrudniliśmy dodatkowych pracowników do działu Obsługi Klienta, aby przyspieszyć tempo w jakim zakładamy rezerwacje na loty zastępcze oraz przyjmujemy wnioski o wypłatę odszkodowań. Zakładamy, że na większość zapytań o loty zastępcze oraz odszkodowania odpowiemy jeszcze w tym tygodniu" - powiedział cytowany w komunikacie Kenny Jacobs z Ryanaira.

Aby odzyskać pieniądze należy zwrócić się z odpowiednim wnioskiem do przewoźnika. Najszybciej możemy to zrobić przez formularz internetowy albo e-mailowo.

1. Wejdź na stronę ryanair.com/pl.
2. Kliknij w „Centrum pomocy".
3. Otwórz „Często zadawane pytania".
4. Kliknij w „Odwołane loty".
5. Otwórz zakładkę „Jak mogę otrzymać zwrot pieniędzy?".
6. Zaloguj się do myRyanair.
7. Wypełnij wszystkie wymagane pola.
8. Wyślij uzupełniony formularz.

Zdecydowana większość wszystkich zgłoszeń rozpatrywana jest w trybie online. - Nasze linie telefoniczne są często zajęte z uwagi na ilość połączeń, podobnie jest w przypadku komunikatorów internetowych, gdzie nasi pracownicy stale odpowiadają na zgłoszenia - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/PAP/DG