Chusteczki nawilżane zanieczyszczone bakteriami gronkowca? Sklep wycofuje produkty

Magdalena Kulej
17.01.2019 20:11
chusteczki nawilżane
fot. shutterstock.com

Sieć sklepów Selgros Cash&Carry poinformowała w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży chusteczek nawilżanych. Decyzja związana jest z możliwym zanieczyszczeniem produktu bakterią gronkowca złocistego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebook

Sieć Selgros Cash&Carry ostrzega swoich klientów przed chusteczkami nawilżanymi, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Ostrzeżenia rozesłano też bezpośrednio do klientów sklepu, o czym poinformował RadioZET.pl jeden z czytelników.

– W trosce o Państwa bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów, firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. informuje o wycofaniu z rynku produktu – podano w oficjalnym komunikacie. Mowa o chusteczkach nawilżanych z aloesem (72 szt.) Lula o numerze partii: 18042601 i numerze LOT:372/18/02. Chusteczki mogą być zanieczyszczone groźną bakterią gronkowca złocistego.

chusteczki nawilżane z aloesem_1

– Prosimy o kontakt z halą w celu dokonania zwrotu produktu, gdzie otrzymacie Państwo zwrot gotówki – informuje Selgros.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ściereczki kuchenne siedliskiem bakterii gronkowca złocistego

Gronkowiec złocisty – co to jest?

Gronkowiec złocisty to bakteria, która atakuje zwłaszcza wtedy, gdy mamy obniżoną odporność. Co więcej, bakteria bardzo szybko się rozprzestrzenia i jest odporna na antybiotyki i wysoką temperaturę. Gronkowcem można zarazić się poprzez styczność z zakażonymi przedmiotami, kontakt z nosicielem bądź drogą kropelkową. Gronkowiec złocisty może wywoływać zatrucie pokarmowe, infekcje dróg oddechowych, a także choroby skóry czy zapalenie płuc, mięśnia sercowego, opon mózgowych lub żył.

RadioZET.pl/MK