Zamknij

Konkurencja dla Biedronki. Polskie sklepy rosną w siłę!

Redakcja
25.01.2018 19:10
Konkurencja dla Biedronki. Polskie sklepy rosną w siłę!
fot. Materiały prasowe

Biedronka doczekała się godnego rywala na polskim rynku sieci sklepów? Wszystko na to wskazuje! Dino to najszybciej rosnącą sieć marketów spożywczych w kraju.

Zagłosuj

Czy popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę i święta?

Liczba głosów:

Do 2020 roku w całym kraju liczba sklepów może wzrosnąć z 775 do 1338 — szacują analitycy Domu Maklerskiego mBanku. „Wyniki osiągane przez spółkę potwierdzają skuteczność modelu biznesu opartego na własnej sieci marketów działających w segmencie proximity” — podkreślają analitycy Domu Maklerskiego mBanku. Co ważne, Dino jest siecią „made in Poland” w przeciwieństwie do konkurencyjnych supermarketów.

Miniony rok okazał się rekordowym w historii spółki. Sieć sklepów Dino rozrosła się do poziomu 775 marketów. Eksperci prognozują, że w kolejnych latach nadal będzie się rozwijać w tak szybkim tempie.

Zobacz także

„Oczekujemy wzrostu sprzedaży na metr kwadratowy w średniorocznym tempie 3,4 proc. w latach 2017-20” — czytamy w raporcie DM mBanku.

Dino to markety o średniej powierzchni 400 mkw zlokalizowane głównie w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i śląskim.

RadioZET.pl/money.pl/DG