Zamknij

Marihuana w Lidlu. Szwajcarskie sklepy poszerzają asortyment

Redakcja
27.04.2018 10:53

Papierosy, tytoń i konopie indyjskie na jednej sklepowej półce. Nierealne? A jednak! Od połowy kwietnia Lidl w Szwajcarii prowadzi sprzedaż detaliczną produktów firmy „The Botanicals” — donosi „Business Insider”. 

Lidl
fot. Archiwum Radia ZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niemiecka sieć dyskontów we współpracy z firmą „The Botanicals” postanowiła poszerzyć swój asortyment o dwa produkty z konopi indyjskich, które są obecnie dostępne w sklepach w niemieckojęzycznej Szwajcarii i zachodniej Szwajcarii. Jak wyjaśnia Lidl, wyroby z kwiatów konopi są produkowane jako substytut tytoniu w tradycyjnych papierosach.

Firma „The Botanicals” zapewnia, że konopie pochodzące z upraw w Szwajcarii nie zawierają żadnych substancji chemicznych, syntetycznych ani genetycznie zmodyfikowanych.

Cena marihuany w Lidlu

Wytworzenie 1,5 grama konopi w pomieszczeniach zamkniętych kosztuje około 15 euro. Trzy gramy konopi uprawianych w szklarni to koszt około 16,5 euro — podaje „Business Insider”.

Zobacz także

Każdy, kto liczy na tani i legalny odlot po trawce z Lidla, może się rozczarować. Marihuana z niemieckiego dyskontu zawiera minimalną ilość THC, czyli psychoaktywnego składnika, który odpowiada za większość efektów psychoaktywnych marihuany.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

  • Papierosy z marihuaną trafią do supermarketów w Szwajcarii
  • Polscy naukowcy wymyślili tabletkę przeciwbólową z... marihuany!

RadioZET.pl/Business Insider/DG