Zamknij

Wegański Happy Meal w McDonald’s, ale… jeszcze nie w Polsce

Redakcja
26.01.2019 11:38
Wegański Happy Meal w McDonald’s, ale… jeszcze nie w Polsce
fot. Shutterstock

To kolejny ukłon w stronę wegan, których liczba z roku na rok rośnie. W Szwecji tamtejszy McDonald’s już w 2017 roku wprowadził do sprzedaży kanapkę McVegan, teraz proponuje wegański posiłek dla dzieci. W zestawach Happy Meal oprócz tradycyjnych cheeseburgerów czy kawałków kurczaka, do wyboru są także falafele. Wegańskie zestawy dla dzieci są też dostępne w Wielkiej Brytanii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

McFalafel to pierwszy w Szwecji wegański posiłek dla dzieci w McDonald's. Popularna sieciówka proponuje kotleciki z ciecierzycy, pietruszki, czosnku i kminku. Do tego dwa zupełnie nowe sosy – jogurtowy dla wegetarian i paprykowy dla wegan.

Zobacz także

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych zestawów Happy Meal, wegańską wersję można zamówić z frytkami lub marchewką. Do tego jabłko i sok, napój gazowany lub mleko.

Autorzy takiego zestawu liczą na kolejny sukces. Bo jak się okazało, sprzedaż wprowadzonej w 2017 roku kanapki McVegan z kotletem sojowym, przerosła wszelkie oczekiwania. McVegan ma sporą rzeszę fanów. A jak pokazują badania, aż jeden na dziesięciu Szwedów stosuje wyłącznie dietę roślinną.

Wegańskie propozycje w McDonald’s są dostępne też w Wielkiej Brytranii. Na początku tego roku w zestawach Happy Meal dla dzieci pojawiły się wegańskie McWrapy, czyli mini tortille z warzywami w dwóch wersjach – łagodnej i pikantnej.

Przedstawiciele środowisk wegańskich i wegetariańskich popierają takie zmiany w menu.

Rzeźnicy proszą rząd o ochronę przed weganami

- To fantastyczne widzieć, że McDonald's spełnia potrzeby swoich klientów – komentuje Lynne Elliot z Vegetarian Society, cytowana przez The Independent.

Jak dodaje, „na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na żywność wegetariańską”.

RadioZET.pl/The Independent/JŚ