Zamknij

Tego kota szuka całe polskie miasto. Organizacja zwierzęca apeluje o pomoc

Redakcja
08.03.2018 16:12
kot ze słoikiem na głowie
fot. Facebook/Biuro Ochrony Zwierząt APA

Biuro Obrony Zwierząt APA zaapelowało do mieszkańców Kłobucka koło Częstochowy o pomoc w schwytaniu dzikiego kota, który błąka się po mieście. Kot jest w niebezpieczeństwie, bo na szyi nosi potłuczony słoik.

Kot włożył głowę do słoika najpewniej chcąc zjeść pozostałe w nim resztki. Niestety, głowa zwierzęcia się zaklinowała, a słoik, z którym biegało przerażone zwierzę, został przez nie potłuczony. Teraz na szyi kota wisi gwint wraz z ostrymi kawałkami szkła.

8 marca na Facebooku Biuro Ochrony Zwierząt APA zaapelowało do mieszkańców miasta o pomoc w odnalezieniu zwierzaka. Jak dowiadujemy się z apelu, zwierzęciu próbowano już udzielić pomocy, niestety schwytanie go nie jest łatwe, a nieumiejętne próby mogą jeszcze pogorszyć sytuację. Kota złapać chcieli już strażacy, jednak zwierzę po prostu się im wymknęło.

"Mieszkańcy Kłobucka - PEŁNA MOBILIZACJA !!! Kochani, DZIKI kotek wsadził głowę do słoika. Przybyła na miejsce Straż Pożarna, próbowała mu pomóc, jednak to dziki kot i schwytanie go na otwartej przestrzeni parkingu okazało się niemożliwe.
Kot uciekł. Obecnie na jego szyi został szklany gwint z ostrymi krawędziami. Dla tego kota równa się to śmierć :( APELUJEMY do mieszkańców Kłobucka o pomoc w namierzeniu miejsca w którym bytuje, stołuje się !!! Prosimy NIE PRÓBOWAĆ go łapać, bo to pogorszy jedynie sprawę i sprawi, że kot zmieni lokalizację. Prosimy go nie przepłaszać" - informuje Biuro APA i podaje numer telefonu do kontaktu.

" KONIECZNE jest namierzenie miejsca jego bytowania. Jeśli go zobaczysz - NATYCHMIAST ZADZWOŃ: 796405520. Daj mu jeść, by miał większe szanse na przetrwanie do czasu złapania i uwolnienia go z tej śmiertelnej pułapki" - czytamy.
Przyłączamy się do apelu.

RadioZET.pl/