Zamknij

Internauci zebrali pieniądze na film Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wiadomo, kiedy premiera

Redakcja
07.01.2019 10:34

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał na internetowej platformie crowdfundingowej Patronite całość kwoty potrzebnej na realizację filmu o pedofilii w Kościele. Jego premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku – donosi portal „Wirtualne Media”.

sekielski
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Tomasz Sekielski uzbierał 450 tysięcy złotych na film opowiadający o pedofilii w Kościele. Zbiórka była prowadzona w sieci od lutego 2018 roku i zakończyła się w niedzielę, choć pieniądze od internautów wciąż wpływają. W poniedziałek przed godziną 10  zebrana kwota wynosiła już prawie 453,8 tysięcy złotych. Dzięki wpłatom Sekielski będzie mógł pokryć koszty pracy redakcji, planu zdjęciowego, montażu oraz postprodukcji.

Zobacz także

- Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar - tłumaczył na stronie akcji.

Sekielski: film o pedofilii w polskim Kościele w tym roku

Jak zapowiedział dziennikarz, produkcja ma ujrzeć światło dzienne w kwietniu tego roku. Film będzie dostępny w sieci za darmo. Jeszcze w styczniu Sekielski ma ujawnić tytuł, plakat, teaser i konkretną datę premiery.

Według ustaleń „Wirtualnych Mediów” Sekielski planuje już kolejną produkcję. Ta ma być poświęcona nieprawidłowościom wokół SKOK-ów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualne Media/MK