Twórca GG kontra Owsiak: To największy szkodnik służby zdrowia. Awantura nabiera tempa

Redakcja
04.01.2019 14:13
owsiak foltyn
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER, Mariusz Gaczynski/East News

Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu, przedstawił w sieci swoją tezę nt. funkcjonowania fundacji Jurka Owsiaka. Ten odpiera zarzuty.

Łukasz Foltyn w ostrych słowach ocenił działalność Jurka Owsiaka. Twórca GG mówi m.in. o „zmasowanej propagandzie WOŚP”. Rozgrywającą się w mediach społecznościowych awanturę nagłośniła Wirtualna Polska.

- Utrwala się mit, że WOŚP ratuje życie, a NFZ nic nie robi i nie wiadomo, na co idą składki. […] To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku, a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)... Ludzie zaś czują się bohaterami, wrzucając do puszki średnio na każdego obywatela - 3 zł – napisał.

- Takie spustoszenie w świadomości społeczeństwa robi Jurek Owsiak, dlatego uważam go za największego szkodnika służby zdrowia i chorujących – napisał Foltyn. Zgodnie z jego oceną pacjenci nie mają „żadnej korzyści z WOŚP, bo nie braki sprzętu są problemem w służbie zdrowia, w żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie – często nie jest w pełni wykorzystywany. Brakuje na więcej etatów dla lekarzy, pielęgniarek, na podwyżki płac, na nowoczesne leki, ale nie na sprzęt”.

- Można mnie łatwo przekonać, że nie mam racji i odwołam wszystko co napisałem o WOŚP. Stanę się gorącym zwolennikiem tej akcji, jeśli znajdzie się w Polsce choć jeden szpital, w którym brakuje sprzętu ratującego życie, bo szpital nie ma pieniędzy na jego zakup – dodaje.

Internauci nie zostawili na Foltynie suchej nitki. „Choć jeden szpital? Są dziesiątki są takich szpitali w Polsce. Gdzie ty żyjesz człowieku, na księżycu?”, „Liczę na to, że publicznie odszczekasz to, co pisałeś o WOŚP” – to tylko niektóre z licznych komentarzy, które pojawiają się pod wpisami Foltyna.

Zobacz także

Owsiak reaguje

W piątek Jurek Owsiak odniósł się do krytycznych komentarzy pod swoim adresem. „Skłamałeś i to z grubej rury!” – napisał na Facebooku i apeluje do Foltyna: „jak nie grasz, nie przeszkadzaj”.

- Szpitale przysłały odpowiedzi na nasze ankiety, z których wynika, że musielibyśmy mieć budżet NFZ, aby sprostać ich potrzebom. A Ty bredzisz o naszych niepotrzebnych zakupach. […] Ten hejt mnie nie dziwi, jest tak zawsze przed finałem, dlatego w tym roku zapraszamy do grania bez focha, ale pisanie nieprawdy to, mówiąc wprost, chuliganeria – skwitował Owsiak.

Zobacz także

Zagłosuj

Wspierasz WOŚP?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/WP.pl/MK