Zamknij

Dostawca internetu i TV musi zwrócić abonament. Jest też bonus dla klientów!

Redakcja
03.03.2018 14:38
Dostawca internetu i TV musi zwrócić abonament. Jest też bonus dla klientów!
fot. Pixabay

Klienci operatora telekomunikacyjnego Multimedia Polska odzyskają abonament za dwa miesiące, dostaną 50 minut albo 5 GB internetu. Operator uniknął kary, bo wyeliminuje skutki swoich praktyk - poinformował w czwartek UOKiK.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Masz w domu telewizor?

Liczba głosów:

Multimedia Polska to operator telekomunikacyjny, który oferuje m.in. dostęp do internetu i kanałów telewizyjnych.

Wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wzbudził sposób zawierania lub zmiany umów w 2015 i w 2016 r. Urząd przeanalizował telefoniczne rozmowy sprzedażowe i skrypty rozmów. Postępowanie przeciwko operatorowi zostało wszczęte pod koniec grudnia 2016 r. Urząd uznał, że Multimedia Polska błędnie informowała abonentów, że mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w czasie krótszym niż przewiduje prawo. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, mamy na to 14 dni, tymczasem konsultanci mówili, że przysługuje 10.

''Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta od umowy można odstąpić także w sytuacji, gdy już korzystamy z usług. Praktyka przedsiębiorcy na to nie pozwalała. Ponadto, jego klienci nie dostawali potwierdzenia warunków proponowanej przez telefon umowy. W związku z tym nie mogli zweryfikować rzeczywistych warunków przed ich akceptacją" - poinformował Urząd.

Zobacz także

Multimedia Polska zobowiązała się, że zmieni praktykę i usunie skutki swoich działań.

"Propozycje spółki obejmą również tych konsumentów, którzy przestali korzystać z jej oferty w wyniku kwestionowanych praktyk. Operator, zgodnie z decyzją prezesa UOKiK, poinformuje konsumentów o możliwości skorzystania z rekompensat. Konsumenci, którzy nie mogli odstąpić od umowy ze względu na odmowę spółki, otrzymają zwrot abonamentu za 2 miesiące. Te osoby, które już odstąpiły od umowy i musiały oddać przyznaną wcześniej ulgę, dostaną ją z powrotem. Część konsumentów otrzyma korzyści w formie dodatkowych usług, np. dostęp do katalogu filmów, 50 darmowych minut rozmów telefonii komórkowej lub 5 GB internetu" - poinformował UOKiK. 

RadioZET.pl/PAP/DG