Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chcesz pomóc bezdomnym? Kup kupon na obiad. Akcja robi furorę!

25.10.2018 13:30
xxx wiadomosci

Zasada jest prosta: płacisz za kupon, bezdomny dostaje obiad. Akcję zorganizowała w Warszawie restauracja „Kuchnia za ścianą”. Żeby pomóc, nie trzeba nawet ruszać się z domu, bo kupon można zamówić przez internet.

Chcesz pomóc bezdomnym? Kup kupon na obiad. Akcja robi furorę! fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Restauracja postanowiła wesprzeć osoby potrzebujące i wystawiła na sprzedaż kupony na obiad. Jak to działa? Chętni, by pomóc, opłacają kupony. Jeden kupon to jeden obiad dla osoby bezdomnej. Restauracja przekazuje kupony Fundacji „Daj Herbatę”, fundacja w każdy poniedziałek rozdaje je wśród swoich podopiecznych.

W restauracji w zamian za kupon bezdomny dostaje ciepły posiłek. Może zjeść na miejscu lub wziąć danie na wynos. Każdy wydany w ramach akcji posiłek to pełny dwudaniowy obiad. Bezdomny dostaje zupę, drugie danie i kompot.

obiad fot. screen: kuchniazasciana.pl

Co na to potrzebujący? Początkowo nie dowierzają.

„A wie pani, ja myślałem, że to żart jest. Bo jak to? Obiad w restauracji? Takiej prawdziwej? Ale byłem. W ostatni weekend. I wie pani? Dostałem obiad. Naprawdę. A jaki dobry!” – czytamy w poście zamieszczonym przez fundację na Facebooku.

Post fundacja udostępniła w środę. Informacja rozeszła się błyskawicznie i dziś akcja robi prawdziwą furorę.

„Kochani! To co się wydarzyło od wczoraj to jest kosmos, szok i tak wielki pozytyw, że nie wiemy co napisać” – skomentowali w czwartek przedstawiciele fundacji. Bo chętnych, by pomóc, jest coraz więcej.

„Od wczoraj kupiliście dla naszych podopiecznych mnóstwo obiadów!!!” – czytamy w poście.

Cena kuponu? To tylko 12,99 zł.

RadioZET.pl/JŚ

Oceń