Zamknij

Chcesz pomóc bezdomnym? Kup kupon na obiad. Akcja robi furorę!

Redakcja
25.10.2018 13:30
Chcesz pomóc bezdomnym? Kup kupon na obiad. Akcja robi furorę!
fot. Shutterstock

Zasada jest prosta: płacisz za kupon, bezdomny dostaje obiad. Akcję zorganizowała w Warszawie restauracja „Kuchnia za ścianą”. Żeby pomóc, nie trzeba nawet ruszać się z domu, bo kupon można zamówić przez internet.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Restauracja postanowiła wesprzeć osoby potrzebujące i wystawiła na sprzedaż kupony na obiad. Jak to działa? Chętni, by pomóc, opłacają kupony. Jeden kupon to jeden obiad dla osoby bezdomnej. Restauracja przekazuje kupony Fundacji „Daj Herbatę”, fundacja w każdy poniedziałek rozdaje je wśród swoich podopiecznych.

W restauracji w zamian za kupon bezdomny dostaje ciepły posiłek. Może zjeść na miejscu lub wziąć danie na wynos. Każdy wydany w ramach akcji posiłek to pełny dwudaniowy obiad. Bezdomny dostaje zupę, drugie danie i kompot.

obiad
fot. screen: kuchniazasciana.pl

Co na to potrzebujący? Początkowo nie dowierzają.

„A wie pani, ja myślałem, że to żart jest. Bo jak to? Obiad w restauracji? Takiej prawdziwej? Ale byłem. W ostatni weekend. I wie pani? Dostałem obiad. Naprawdę. A jaki dobry!” – czytamy w poście zamieszczonym przez fundację na Facebooku.

Post fundacja udostępniła w środę. Informacja rozeszła się błyskawicznie i dziś akcja robi prawdziwą furorę.

„Kochani! To co się wydarzyło od wczoraj to jest kosmos, szok i tak wielki pozytyw, że nie wiemy co napisać” – skomentowali w czwartek przedstawiciele fundacji. Bo chętnych, by pomóc, jest coraz więcej.

Zobacz także

„Od wczoraj kupiliście dla naszych podopiecznych mnóstwo obiadów!!!” – czytamy w poście.

Cena kuponu? To tylko 12,99 zł.

RadioZET.pl/JŚ