Piwo i wódka odchodzą w zapomnienie? Włoski trunek podbija serca Polaków

Redakcja
08.02.2018 11:03
Piwo i wódka odchodzą w zapomnienie? Włoski trunek podbija serca Polaków
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

W 2017 roku Włochy sprzedały do Polski blisko 50 tysięcy hektolitrów wina musującego za prawie 20 mln euro, w 2016 r. było to ponad 41 hektolitrów za niecałe 16 mln euro. Polacy upodobali sobie przede wszystkim prosecco — poinformowała Sekcja Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej.

Zobacz także

Zagłosuj

Twój ulubiony alkohol to:

Liczba głosów:

Według jej danych Włochy zajmują pierwsze miejsce wśród eksporterów wina musującego do Polski. Producenci win musujących z całego świata dostarczyli nam ponad 71,5 tysiąca hektolitrów tego trunku o wartości ponad 33 miliona euro.

„Włochy są też czołowym dostawcą wszystkich win do Polski: czerwonych i białych, których import z roku na rok rośnie. W 2017 jego wartość wyniosła 53 mln euro” — czytamy w komunikacie Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich — Sekcja Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej (ICE).

Jak podano, główni odbiorcy włoskich win musujących to Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria czy — zwłaszcza ostatnio — Chiny.

Czy wino może rozwijać inteligencje? Najnowsze odkrycie neurobiologów

ICE — Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich jest rządową agendą, której zadaniem jest wspieranie globalizacji firm włoskich w myśl strategii przyjętych przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego.

RadioZET.pl/PAP/DG