Zakaz handlu w niedzielę. Pierwsza sieć sklepów wprowadza zmiany

Redakcja
13.01.2018 13:08
Zakaz handlu w niedzielę. Pierwsza sieć sklepów wprowadza zmiany
fot. Pixabay

Sieć outletów Factory przedłuża godziny otwarcia sklepów. Powód? Zakaz handlu w niedzielę. Niewykluczone, że tym samym śladem pójdą kolejne sieci handlowe.

Zagłosuj

Czy popierasz wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

Od 2 stycznia sklepy Factory w piątki od 10 do 22, a w soboty od 9 rano. Popularna sieć outletów była czynna do tej pory w godzinach od 10 do 21. W sklepach można nabyć przecenione końcówki kolekcji popularnych marek odzieżowych. Decyzję o zmianie czasu pracy punktów Factory podjął operator sieci, czyli firma Neinver.

Przedłużenie godzin pracy sklepów ma związek z wprowadzeniem przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zakazu handlu w niedzielę, który wejdzie w życie już w marcu. Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka w piśmie skierowanym do Money.pl nie wykluczył, że zdecyduje się na podobne rozwiązanie. 

Zakaz handlu w niedzielę 

Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele 24 listopada br. Zgodnie z jej zapisami od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Zobacz także

Ponadto - jak zapisano w ustawie - w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.

RadioZET.pl/Money/PAP/DG