Zakaz handlu. Lidl zmienia godziny otwarcia sklepów!

Redakcja
01.03.2018 08:55
Lidl
fot. Archiwum radiozet.pl.

Od 1 marca 2018 roku zaczyna obowiązywać zakaz handlu w niedziele. W związku z nowymi przepisami Lidl wydłuża godziny otwarcia sklepów w całej Polsce w piątki i soboty. Pierwsza niedziela bez handlu przypada na 11 marca. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Robisz zakupy w niedziele?

Liczba głosów:

Zakaz handlu w niedziele. Lidl — godziny otwarcia

Sieć sklepów Lidl zdecydowała się wydłużyć od 1 marca 2018 roku godziny otwarcia sklepów w całej Polsce w piątki i soboty. Decyzja ta ma związek z nowymi przepisami dotyczącymi zakazu handlu w niedziele.

Sklepy popularnej sieci niemieckich dyskontów w Polsce będą czynne w piątki i soboty aż do godziny 22.00. Aktualnie niektóre sklepy spod szyldu Lidla miały wydłużone godziny działalności do 22.00 w piątki i soboty. Od 1 marca 2018 roku zmiana będzie dotyczyła wszystkich placówek Lidla. 

Zobacz także

— Zawsze funkcjonujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Nasze sklepy są przygotowane na wzmożony ruch w dniach poprzedzających niedziele wolne od handlu — mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Zakaz handlu w galeriach handlowych

Silesia City Center w Katowicach i warszawskie galerie handlowe zapowiedziały, że mimo szumnych zapowiedzi zmiany prawa galerie mają być otwarte w standardowych godzinach.

Nowe prawo nie ominie jednak sklepów IKEA. — Zgodność z obowiązującym prawem to dla IKEA priorytet. Dostosujemy działanie naszych sklepów do wprowadzanych rozwiązań — powiedziała w rozmowie z Metro Warszawa Teresa Teleżyńska, koordynatorka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail.

Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

RadioZET.pl/PAP,Dziennik Zachodni/DG