Zamknij

Jedna z największych galerii handlowych w Polsce będzie czynna w niedziele

Redakcja
15.02.2018 11:28
Jedna z największych galerii handlowych w Polsce będzie czynna w niedziele
fot. East News

Silesia City Center w Katowicach będzie czynna w niedziele objęte zakazem handlu — podaje „Dziennik Zachodni”. To największe centrum handlowe w województwie śląskim. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Zakaz handlu w niedziele:

Liczba głosów:

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Zobacz także

Dyrektor największego centrum handlowego na Śląsku zapowiada, że nowe przepisy nie wpłyną na dotychczasowe godziny otwarcia Silesia City Center. Zakaz handlu w niedziele nie będzie obowiązywał: w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach, w zakładach pogrzebowych, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych, placówkach pocztowych.

— Decyzja dotycząca otwarcia centrum w niedziele oraz utrzymania dotychczasowych godzin jego otwarcia została podjęta na okres próbny. Będziemy obserwować, jak na te zmiany zareaguje rynek — dodała Iwona Mroczek. 

Zakupy w Biedronce w niedzielę tylko z biletem? Niejasności wokół ustawy o zakazie handlu

Wśród punktów, które mogą być otwarte w Silesia City Center w niedziele wolne od handlu są lokale gastronomiczne, restauracje, kawiarnie, fitness club, studio tańca, kino i bawialnie dla dzieci. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG