Zamknij

Handel w niedziele zakazany. Co ze sklepami IKEA?

Redakcja
17.02.2018 12:45
Handel w niedziele zakazany. Co ze sklepami IKEA?
fot. Flickr.com

Część największych galerii handlowych w Polsce będzie otwarta w niedziele mimo przepisów o zakazie handlu. Nowe prawo nie ominie jednak sklepów IKEA. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu?

Liczba głosów:

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Zobacz także

Silesia City Center w Katowicach i warszawskie galerie handlowe zapowiedziały, że mimo szumnych zapowiedzi zmiany prawa galerie mają być otwarte w standardowych godzinach. Co za sklepami IKEA? 

- Zgodność z obowiązującym prawem to dla IKEA priorytet. Dostosujemy działanie naszych sklepów do wprowadzanych rozwiązań, wszystkie będą zamknięte w niedziele objęte zakazem handlu. Będzie za to czynny sklep internetowy - powiedziała w rozmowie z Metro Warszawa Teresa Teleżyńska, koordynatorka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail.

Dwie w marcu, cztery w kwietniu... W te niedziele nie zrobisz zakupów! [HARMONOGRAM]

Polska jest drugim po Chinach największym producentem mebli sprzedawanych w sklepach IKEA na świecie. W 2017 roku ponad 900 milionów ludzi odwiedziło 400 sklepów IKEA zlokalizowanych w 29 krajach na świecie.

RadioZET.pl/Metro Warszawa,PAP/DG