Nowa promocja od Lidla. To odpowiedź na zakaz handlu w niedziele

Redakcja
03.03.2018 13:59
Nowa promocja od Lidla. To odpowiedź na zakaz handlu w niedziele
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Niemiecka sieć dyskontów Lidl rozpoczyna nową akcję promocyjną. ''Tania sobota” ma zachęcać klientów do robienia zakupów w soboty. Początek kampanii zbiega się z wchodzącym właśnie w życie ograniczeniem handlu w niedziele.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Robisz zakupy w Lidlu?

Liczba głosów:

W sieci pojawił się spot promocyjny zachęcający rodziny do zrobienia zakupów w soboty. Przypomnijmy, od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia.

Lidl podkreśla, że w ramach promocji „Tania sobota” niektóre produkty w najbliższą sobotę i niedzielę będą w znacznie niższych cenach. 

Lidl. Zakaz handlu

W związku z nowymi przepisami Lidl wydłuża też godziny otwarcia sklepów w całej Polsce w piątki i soboty. Sklepy popularnej sieci niemieckich dyskontów w Polsce będą czynne w piątki i soboty aż do godziny 22.00. Aktualnie niektóre sklepy spod szyldu Lidla miały wydłużone godziny działalności do 22.00 w piątki i soboty. Od 1 marca 2018 roku zmiana będzie dotyczyła wszystkich placówek Lidla. 

Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

W 2018 roku Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel. W marcu zakupy zrobimy w dwie niedziele - 4 i 25 marca. W kwietniu, w związku ze świętami Wielkanocnymi, tylko jedna niedziele będzie handlowa - 29 kwietnia. Z kolei w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie Polacy będą mogli udać się na zakupy w pierwsze i ostatnie niedziele tych miesięcy - 6 i 27 maja, 3 i 24 czerwca, 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada.

W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia. W pozostałe będzie można zrobić zakupy.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl,PAP/DG