Zamknij

Walka z zakazem handlu trwa. Intermarche znalazło sprytny sposób

Redakcja
07.02.2018 13:57
Walka z zakazem handlu trwa. Intermarche znalazło sprytny sposób
fot. Pixabay

Sieci handlowe w Polsce prześcigają się w pomysłach na ominięcie zakazu handlu w niedzielę. Po Biedronce i Lidlu przyszedł czas na supermarkety Intermarche. Co tym razem wymyślili sprytni przedsiębiorcy? 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

O sprawie pisze portal WP Finanse. Pod koniec stycznia w Rawie Mazowieckiej powstała 63. stacja paliw pod szyldem znanej francuskiej sieci supermarketów Intermarche. Grupa Muszkieterowie zapowiada, że w 2018 roku planuje uruchomienie jeszcze kilku takich obiektów. 

— Cieszymy się, że sukcesywnie wzmacniamy naszą pozycję lidera w tym segmencie rynku. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć przymarketowych stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarche, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć kilka kolejnych obiektów w różnych częściach Polski — podkreśla Aleksander Hołoga, kierownik działu stacji paliw Intermarche.

Zobacz także

Przy stacji w Rawie Mazowieckiej działa również sklepik o powierzchni 71,25 m kw. W ofercie punktu znajduje się blisko tysiąc produktów, w tym artykuły spożywcze i przemysłowe, papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro z kawą oraz ofertą fast-food. Przypomnijmy — z ustawy o zakazie handlu zostały wyłączone sklepy przy stacjach paliw. Oznacza to, że stacje Intermarche z sieciami małych sklepików będą mogły bez problemów działać w niedzielę.

— Sklepy zlokalizowane przy naszych stacjach paliw będą działały zgodnie z przepisami ustawy — poinformowała Wirtualną Polskę Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji w Intermarche.

Zakaz handlu w niedziele 

Jak zakłada podpisana we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o handlu w niedziele, od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Ustawa zawiera cały katalog wyłączeń spod tego zakazu.

RadioZET.pl/WP Finanse,PAP/DG