Tak pracownicy Biedronki spędzają wolne niedziele. Powstał specjalny spot [WIDEO]

Dominik Gołdyn
12.04.2018 18:16
Biedronka
fot. Archiwum Radia ZET

Ustawa o zakazie handlu w niedziele wzbudziła wśród Polaków mieszane uczucia. Pracownicy sieci sklepów Biedronka zrzeszeni w NSZZ Solidarność '80 opublikowali w sieci film, na którym widać, jak spędzają niedziele wolne od handlu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Portal „Wiadomości Handlowe” opublikował jako pierwszy w Polsce spot przygotowany przez pracowników sieci Biedronka zrzeszonych w NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska. To ich odpowiedź na reklamy Biedronki związane z zakazem handlu w niedziele.

#NieKupujKochaj: spot związkowców z Jeronimo Martins Polska

Na dwuminutowym nagraniu widać zdjęcia nadesłane przez pracowników Biedronki. Na końcu filmu pojawia się plansza z wymownym napisem: „#NieKupujKochaj. Zmieniamy spojrzenie na wolne niedziele. Kupić zawsze zdążysz, spędzić czas z tymi kogo kochasz, możesz nie zdążyć”.

Zakaz handlu w niedziele

W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy jeszcze w 19 niedziel. W kwietniu, w związku z Wielkanocą, tylko w jedną niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy — w ostatnią, 29 kwietnia.

W maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie Polacy będą mogli udać się na zakupy w pierwsze i ostatnie niedziele tych miesięcy — 6 i 27 maja, 3 i 24 czerwca, 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada. W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę — 9 grudnia. W pozostałe będzie można zrobić zakupy.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy — kara ograniczenia wolności. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/YouTube/DG