Zamknij

Nie żyje Zombie Boy – model znany z tatuaży na całym ciele

Redakcja
03.08.2018 09:01
Kim był Zombie Boy
fot. Instagram

Rick Genest, znany w mediach jako Zombie Boy, nie żyje. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Miał 32 lata.

Zombie Boy zaistniał w mediach ze względu na liczne tatuaże, które pokrywały niemal całe jego ciało. Był znanym modelem, występował w teledyskach, m.in. Lady Gagi, pojawiał się także na okładkach i w sesjach zdjęciowych do znanych magazynów, jak na przykład „Vogue”.

Portal „TMZ” poinformował, że przyczyną śmierci modela było samobójstwo. Ciało Zombie Boya znaleziono w środę, 1 sierpnia 2018, w jego mieszkaniu w Montrealu.

U Genesta w wieku 15 lat zdiagnozowano raka mózgu. Dowiedział się od lekarzy, że może umrzeć. Przyznał potem, że to ten moment stał się w jego życiu pewnym przełomem. Zaczął interesować się śmiercią, makabrą i chorobami. Rok później zrobił swój pierwszy tatuaż. Jego obsesja doprowadziła go do stanu, w którym miał wytatuowany niemal każdy kawałek skóry. Dwukrotnie wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa.

Śmierć modela skomentowała w sieci Lady Gaga, dzięki której Rick Genest zyskał szerszą rozpoznawalność. To ona zaprosiła go do udziału w swoim klipie do hitu „Born This Way”. Gaga przyznawała, że Geners był dla niej dużą inspiracją.

Jak stwierdziła piosenkarka, samobójstwo Ricka Genesta było dla niej wstrząsające. „Musimy pracować ciężej, by zmienić kulturę, przenieść temat zdrowia psychicznego do centrum i usunąć piętno, które nie pozwala nam o nim mówić. Jeśli cierpisz, zadzwoń dziś do przyjaciela lub rodziny. Musimy ocalić się wzajemnie” – zaapelowała Gaga.

Warto wspomnieć, że Genest pojawił się także w jednym z polskich teledysków – u Honoraty Skarbek.

RadioZET.pl/SA