Zamknij

W tych supermarketach nie kupimy żywego karpia. Dwie sieci wyłamały się!

Redakcja
01.12.2018 18:09
W tych supermarketach nie kupimy żywego karpia. Dwie sieci wyłamały się!
fot. Wojtek Laski/East News

Największe sieci handlowe w Polsce rezygnują ze sprzedaży żywego karpia. Decyzja jest argumentowana humanitarnym traktowaniem zwierząt. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

TVN24 Biznes i Świat zapytał przedstawicieli największych sieci handlowych w Polsce, czy planują sprzedaż żywego karpia przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Żywy karp nie będzie dostępny w większości supermarketów. Wyjątek stanowią dwie sieci. 

Żywe karpie w sklepach. Gdzie kupić? 

Najpopularniejsze dyskonty w Polsce - Biedronka oraz Lidl, od wielu lat nie prowadzą sprzedaży żywych karpi. "Nie sprzedajemy żywego karpia, kierując się przy tym dobrostanem zwierząt" - podkreśliła Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Decyzja o sprzedaży żywych karpi w Leclercu będzie należała do właścicieli poszczególnych sklepów, które są niezależnymi przedsiębiorstwami.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego nie powinno się kupować żywego karpia?

Żywego karpia będzie można kupić w 12 hipermarketach Auchan w województwie śląskim oraz wielkopolskim. Sprzedaż będzie się odbywała na zewnątrz sklepów, w specjalnie do tego przystosowanych namiotach - poinformował dział komunikacji Auchan Retail Polska.

Na kontynuację sprzedaży żywego karpia zdecydowała się sieć sklepów Carrefour. Jej przedstawiciele zachęcają jednak do zakupu karpi patroszonych, tuszy i filetów.

Zagłosuj

Czy kupujesz żywego karpia na święta?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/TVN24BiS/DG