Zamknij

Policja ostrzega przed "szarą śmiercią". Zabójcza substancja sieje spustoszenie

12.02.2020 15:49

Przed śmiertelnym zagrożeniem ostrzega policja z Luizjany. Alarmujący post pojawił się również na profilu St. Mary Parish Sheriff's Office. Chodzi nowy narkotyk, który nazywany jest „szarą śmiercią. To ogromnie niebezpieczna substancja, 10 tysięcy razy silniejsza od morfiny.

Policja ostrzega przed "szarą śmiercią". Zabójcza substancja sieje spustoszenie
fot. St. Mary Parish Sheriffs Office/Facebook

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Składniki tego narkotyku mogą mieć fatalny wpływ na ludzki organizm. "Szara śmierć" składa się z heroiny, fenatylu i innych niebezpiecznych opioidów – czytamy w "New York Post". Co więcej, substancja ta może okazać się śmiertelnym zagrożeniem nie tylko po samym zażyciu, lecz nawet po styczności z naszą skórą!

Zobacz także

Substancja, która zabija

Jak tłumaczył David Spencer z policji w Luizjanie, zgon po zetknięciu się ze śmiertelnie groźnym narkotykiem nie musi być natychmiastowy. Chodzi o to, ze dotykając tę szarą substancję łatwo możemy przenieść jej cząsteczki w okolice oczu, ust lub włosów – co może narazić nas na jej wpływ. Amerykańska policja podkreśla, że w wyniku zażycia "szarej śmierci" doszło już do kilku zgonów – informuje "New York Post". Uwaga: ten środek psychoaktywny jest określany jako 10 tysięcy razy silniejszy od heroiny!

Zobacz także

Jak czytamy w artykule, "szara śmierć" widziana była już trzy lata temu w stanie Alabama (USA), oraz w Europie – a dokładniej w Gruzji. Wtedy gruzińskie media podawały, że w samym kraju śmierć z powodu zażycia substancji poniosło ponad 20 osób w ciągu jednego roku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, pierwszą ofiarą śmiertelną tego śmiercionośnego specyfiku była 24-letnia Lauren Camp. W 2017 roku, zwłoki kobiety zostały znalezione w wannie. W tym roku natomiast, liczba zmarłych w wyniku zażycia substancji wynosi już 7 osób.

Zobacz także

Toksyczna mieszanka nazywana jest również "betonem", ze względu na swój charakterystyczny kolor i konsystencję – wyglądają jak małe, betonowe "bloczki". Jak czytamy na drugs.com., zażywający podają sobie narkotyk poprzez zastrzyk, wciągają lub palą.

 

RadioZET.pl/News York Post/adelaidenow.com.au