Obserwuj w Google News

Niesamowite nagranie kamery przy wejściu do domu. Nagrała...spadający meteoryt

2 min. czytania
06.02.2020 13:47
Zareaguj Reakcja

Mieszkaniec Derbyshire (Wielka Brytania) zapamięta ten moment na bardzo długo. Kamera, przymocowana do wejścia jego domu, zarejestrowała niesamowite zdarzenie. Kiedy zaskoczony Anglik obejrzał nagranie, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Urządzenie nagrało...spadający nad domami meteoryt, który w momencie upadku rozświetlił całą okolicę. Jak komentują eksperci takie zjawiska da się zauważyć niezwykle rzadko, więc 52-latek miał ogromne szczęście. Wideo szybko obiegło Internet i budzi ogromne zainteresowanie.

Niesamowite nagranie kamery przy wejściu do domu. Nagrała...spadający meteoryt
fot. SWNS/Youtube Printscreen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O niesamowitym zdarzeniu piszą zagraniczne media, m.in. bbc.com. W Derbyshire (Wielka Brytania), jedna  kamer zamieszczona przed domem mieszkańca hrabstwa - Gary'ego Rogersa - zarejestrowała fenomenalny widok.

Do Ziemi zbliży się asteroida. W atmosferze wybuchłaby z siłą 30 bomb atomowych

Na czarno-białym nagraniu – jak pisze bbc.com – można zobaczyć ognistą, spadającą z nieba kulę, która eksploduje w momencie uderzenia o ziemię.

To meteoryt, który spadł w okolicy domu 52-latka. Moment ten został zarejestrowany około godziny 23.30. Nagranie można obejrzeć w Internecie - robi niesamowite wrażenie. Jak z kolei podkreślił Rob Dawes, przewodniczący Obserwatorium Sherwood, mieszkaniec Derbyshire miał ogromne szczęście widząc tak rzadko spotykane zjawisko. Tego rodzaju pozostałości ciał niebieskich często wchodzą w atmosferę ziemską – tłumaczył.

Duża asteroida pędzi w stronę Ziemi. Chwila prawdy już w listopadzie

Oglądaj

Jak później relacjonował Gary Rogers – właściciel domu, obok którego spadł meteoryt – na wideo wyraźnie widać, jak płonąca kula przez chwilę rozświetliła całą okolicę. Anglik mówił również, że kiedy doszło do zdarzenia miał właśnie położyć się spać. Kiedy nagle zobaczył rozległą poświatę na początku myślał, że to fajerwerki.

Gigantyczna asteroida zbliży się do Ziemi. Mogłaby zniszczyć część planety

"Miał wielkie szczęście"

Eksperci z Narodowego Centrum Kosmicznego w Leicester powiedzieli, że najprawdopodobniej był to tzw. bolid – jasny meteoryt, który wybucha w warunkach atmosfery ziemskiej.

Asteroida leci w stronę Ziemi. NASA podaje termin uderzenia!
Pan Rogers miał wielkie szczęście, że zobaczył taki ładny, jasny okaz. Ale bylibyście zaskoczeni gdybyście wiedzieli, jak wiele z nich wchodzi w atmosferę o każdej porze roku - Rob Dawes, przewodniczący Obserwatorium Sherwood

 

RadioZET.pl/bbc.com/Youtube