Zamknij

#zespolkolorowychskarpetek – kampania, która łamie stereotypy [WIDEO]

Joanna Śpiechowicz
21.03.2019 17:19

Dwie różne skarpetki na stopach – 21 marca mają pokazywać solidarność z osobami z zespołem Downa. Tego dnia przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i tego dnia wystartowała kampania #zespolkolorowychskarpetek pomysłu Kai Bielawskiej. Kaja ma młodszą siostrę, która urodziła się z trisomią 21. M.in. z jej pomocą stworzyła wideo, które ma łamać stereotypy.

#zespolkolorowychskarpetek – kampania, która łamie stereotypy [WIDEO]
fot. screen YouTube

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akcja – jak podkreśla Kaja Bielawska – powstała z potrzeby serca.

- Zespół Downa jest mi bliski, mam 25-letnią siostrę Monikę, która zainspirowała mnie do zrobienia tej kampanii. Mam możliwość pracować wśród wspaniałych osób, które wsparły mój pomysł i pomogły mi w realizacji kampanii - mówi dla Wirtualnych Mediów. 

We współpracy z fundacją „Bardziej Kochani” stworzyła wideo. Występują w nim dorośli z zespołem Downa. Dzielą się swoimi marzeniami, pasjami i doświadczeniami. Chcą łamać stereotypy. Pokazywać, że osoby z trisomią 21 mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne - akceptacji, tolerancji i szacunku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

- Wcześniej nie miałem do czynienia z osobami z zespołem Downa. Przychodząc na plan spodziewałem się, że będą tylko dramaty, troski, łzy i jedno wielkie użalanie się nad sobą. A z tego, co zauważyłem, to są osoby, które w ogóle nie dbają o atencję, nie chcą jakiegoś wyjątkowego zainteresowania, chcą być po prostu traktowane normalnie - przekonuje w rozmowie z portalem  Wirtualne Media Bartek Szkop, reżyser spotu.

Kampania wystartowała 21 marca w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa pod hasztagiem #zespolkolorowychskarpetek.

Tego dnia ludzie na całym świecie – na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną – wkładają dwie różne skarpetki i udostępniając w sieci swoje zdjęcia, walczą w ze stereotypami, strachem czy niechęcią wobec dzieci i dorosłych z zespołem Downa.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/JŚ