Zamknij

Tomasz Frankowski na listach Koalicji Europejskiej. ''Polska reprezentacja w najlepszym składzie''

Dominik Gołdyn
23.03.2019 17:20
Tomasz Frankowski
fot. TRICOLORS/East News

Tomasz Frankowski jest kandydatem Koalicji Europejskiej w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były piłkarz jest ''jedynką'' na liście okręgu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tomasz Frankowski - były napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski, podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej powiedział, że dziś ponownie otrzymał powołanie do reprezentacji, za które jest wdzięczny liderowi PO Grzegorzowi Schetynie.

- Drużyna Koalicji Europejskiej to polska reprezentacja w najlepszym składzie – powiedział Frankowski. - Tutaj jest dumna Polska, która nie zamierza się żegnać z Europą (…) tu jest Europa, nie damy się zamieść po dywan – dodał.

''Tomek Frankowski - reprezentant Polski, czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, w której strzelił łącznie 168 goli. Dzisiaj jeden z liderów #KalicjaEuropejska Przed Polakami #WielkiWybór, dlatego potrzebni są ofensywni zawodnicy'' - napisał na Twitterze poseł PO, Arkadiusz Myrcha. 

Zobacz także

Rada Krajowa PO zatwierdziła w sobotę kandydatów Platformy na listach Koalicji Europejskiej w zaplanowanych na 26 maja wyborach do europarlamentu.

Schetyna podkreślał, że jesteśmy w ważnym momencie, który zdecyduje o przyszłości naszej ojczyzny. - Najbliższy cykl wyborczy jest najważniejszy od pamiętnego roku 1989. Przyszedł czas na wielki wybór Polaków, właśnie dlatego powołaliśmy Koalicję Europejską - powiedział szef PO. Jak dodał, koalicja powstała, by być razem. - To jest nowy Polski patent na zwycięstwo - jedność ludzi dobrej woli - oświadczył szef PO.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

RadioZET.pl/Twitter/PAP/DG