Zamknij

PiS i Koalicja Europejska idą łeb w łeb. Nowy sondaż

18.05.2019 10:40
PiS i Koalicja Europejska idą łeb w łeb. Nowy sondaż
fot. PAP

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w połowie maja, PiS mogłoby liczyć na 40,3 proc. głosów, a Koalicja Europejska na 38,5 proc. głosów - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 38 proc.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Trzecie miejsce w opublikowanym w sobotę sondażu zajęła Wiosna Biedronia – 7,6 proc. głosów, a próg wyborczy przekracza jeszcze tylko Kukiz'15 – 5,1 proc. głosów.

Blisko przekroczenia progu wyborczego znalazła się Konfederacja – 4,9 proc. głosów, a ostatnie miejsce w sondażu zajmuje Lewica Razem – 3,1 proc. Na inne ugrupowania wskazało 0,5 proc. respondentów.

Zobacz także

W przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS mógłby liczyć na 23 miejsca w Parlamencie Europejskim, Koalicja Europejska na 22, Wiosna Biedronia na 4, a Kukiz'15 na 2 (3 jeśli dojdzie do brexitu) - podaje "Do Rzeczy".

Zobacz także

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię. 

RadioZET.pl/PAP