Zamknij

Nowy eurosondaż. Zaskakujący wynik PiS?

Redakcja
12.04.2019 08:56
Nowy eurosondaż. Zaskakujący wynik PiS?
fot. symbiot/shutterstock

Według eurosondażu Kantar dla „Gazety Wyborczej” Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 36 procent i wyprzedza Koalicję Europejską – 33 procent – informuje piątkowa „Gazeta Wyborcza”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

GW publikuje najnowszy sondaż przed wyborami do europarlamentu. Wynika z niego, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby więcej procent wyborców. Poparcie dla Koalicji Europejskiej zadeklarowało o kilka procent mniej procent respondentów.

Na którym miejscu Wiosna i Konfederacja?

„Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Biedronia z wynikiem 14 procent, Konfederacja (Korwin-Mikke, Liroy, Winnicki, Braun) i Lewica Razem (Razem, UP, RSS) zdobywają po 5 procent, Kukiz’15 ma 4 proc. poparcia i spada pod próg wyborczy” – czytamy w GW.

Zobacz także

Gazeta wylicza, że „gdyby takie wyniki padły w majowych wyborach do europarlamentu, PiS miałby 20 europosłów, KE – 19, Biedroń – 8, a Konfederacja i Lewica Razem po 2”. Dziennik zaznacza jednocześnie, że „gdyby podobne wyniki były jesienią w wyborach do Sejmu, PiS nie utrzymałby władzy”.

Zobacz także

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone dla „Gazety Wyborczej” metodą CATI w dniach 4-9 kwietnia na próbie 1600 osób.

Zobacz także

RadioZET/Gazeta Wyborcza/PAP