Zamknij

Drugi sondaż po tygodniu strajku nauczycieli. Kaczyński triumfuje

13.04.2019 15:19
Jarosław Kaczyński
fot. Mateusz Jagielski/East News

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, Zjednoczona Prawica uzyskałaby w nich 42 proc., Koalicja Europejska - 37,7 proc., partia Wiosna - 7,6 proc., a ruch Kukiz'15 - 6,1 proc. - wynika z sondażu Estymator zrealizowanego dla portalu DoRzeczy.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podkreślono, wynik Zjednoczonej Prawicy jest nieznacznie gorszy w stosunku do badań z marca, kiedy uzyskała ona 42,2 proc. poparcia. Na Koalicję Europejską chce głosować o 1,6 proc. mniej respondentów niż w zeszłym miesiącu.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem poparcie dla partii Wiosna wzrosło o 1,5 proc., a poparcie dla ruchu Kukiz'15 - o 0,9 proc.

Pod progiem wyborczym znalazły się: Konfederacja (3,8 proc.), Polska Fair Play (1,6 proc.) i Lewica Razem (1,2 proc.).

foto

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET 

38,7 proc. Polaków w wyborach do Parlamentu Europejskiego chce głosować na PiS, 36,2 proc. - na Koalicję Europejską; na trzecim miejscu plasuje się partia Wiosna z poparciem na poziomie 7,6 proc. - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Zobacz także

Ponad progiem wyborczym znalazł się też ruch Kukiz’15, na który chce głosować 5,3 proc. ankietowanych.

RadioZET.pl/PAP